Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Janusza Korczaka

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Pracownia gastronomiczna

Utworzono dnia 24.09.2023

Dzisiaj mała relacja z naszej pracowni gastronomicznej....

czytaj dalej... na temat: Pracownia gastronomiczna

Rozpoczęcie roku szkolnego

Utworzono dnia 04.09.2023

Rok szkolny 2023/2024 uroczyście rozpoczęty

Chcielibyśmy życzyć wszystkim uczniom owocnej i pełnej sukcesów nauki, byście z radością i zapałem odkrywali nową wiedzę. Nauczycielom życzymy cierpliwości, inspiracji i satysfakcji z pracy z młodzieżą. Rodzicom życzymy natomiast dumy z osiągnięć swoich dzieci.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! 

czytaj dalej... na temat: Rozpoczęcie roku szkolnego

Zakończenie roku

Utworzono dnia 23.06.2023

Dobiegł końca kolejny rok, wytężonej pracy, kolejny rok biegu po wiedzę i nowe umiejętności. Nareszcie długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego odpoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym. Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne, pełne niezapomnianych i bezpiecznych wrażeń!

czytaj dalej... na temat: Zakończenie roku

Dzień Patrona

Utworzono dnia 12.06.2023

„Jesteśmy braćmi jednej ziemi”
Kolejny już raz obchodziliśmy w naszej placówce Dzień Patrona. To już  od 31 maja 1972 roku patronem naszej placówki jest Janusz Korczak. Ten wielki człowiek, który znany jest w świecie jako Janusz Korczak, tak naprawdę nazywał się Henryk Goldszmit. O Januszu Korczaku i jego służbie na rzecz dzieci powiedziano już wiele i dlatego  historię i dzieło Jego życia narratorzy : Laura Wójcicka, Marysia Kolasińska i Piotr Mach przekazali w pigułce, a recytatorzy : Karina Nowak i Paulina Walczak pięknie wydeklamowali  „Pieśń o Januszu Korczaku ”Małgorzaty Sawickiej i „Kartka z dziennika Akcji” Władysława Szlengiela. Chcieliśmy, aby to nasze spotkanie nie było tylko kolejną akademią ku czci, ale aby stało się okazją do zastanowienia się nad wartościami, które wyznawał Janusz Korczak.

czytaj dalej... na temat: Dzień Patrona

V edycja akcji "Jak nie czytam, jak czytam"

Utworzono dnia 12.06.2023

7 czerwca kilkaset tysięcy dzieci, nastolatków z całej Polski jak i również młodzież naszego ośrodka wzieła udział w V edycji akcji " Jak nie czytam, jak czytam" Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania.Sprawienie,by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą,lecz z czymś przyjemnym,ze spokojem,z wolnym czasem i rozrywką.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej... na temat: V edycja akcji "Jak nie czytam, jak czytam"

Dzień Dziecka

Utworzono dnia 04.06.2023

W Dzień Dziecka radość niechaj króluje,

Uśmiech na twarzy zawsze niech gości.

Niech marzenia spełniają się wszystkie,

A serce niech zawsze pełne będzie szczęścia.

Zapraszamy do galerii zdjęć.....

czytaj dalej... na temat: Dzień Dziecka

Poznań

Utworzono dnia 23.05.2023

Dnia 18 maja  udaliśmy się na wycieczkę do Poznania w pierwszej kolejności  zwiedziliśmy najstarszy zabytek Poznania Katedrę z roku 968 na wyspie Ostrów Tumski, most zakochanych, a potem udaliśmy się na Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu na warsztaty rzeźby ceramicznej. Wiadomo nie święci garnki lepią. W sobotę 20 maja grupa wychowanków odwiedziła Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu. Zostaliśmy zaproszeni na wydarzenie "Noc Muzeów na Wzgórzu Reformatów". Wzięliśmy udział w warsztacie "Wyroby z gliny". Historię tego miejsca poznaliśmy dzięki pracownikowi tego ośrodka Panu Wiesławowi. Zwiedziliśmy także Internat ośrodka, gdzie zostaliśmy ugoszczeni. Było to dla nas ciekawe doświadczenie.

czytaj dalej... na temat: Poznań

Bierzmowanie

Utworzono dnia 23.05.2023

W dniu 10 maja 2023r. podczas mszy świętej o godz. 18 w parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa w Skokach część młodzieży naszego ośrodka otrzymała sakrament bierzmowania  z rąk Ks. Bpa Radosława Orchowicza. Dziękujemy za przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania ks. Wojciechowi Orzechowskiemu.

czytaj dalej... na temat: Bierzmowanie

MATURA 2023

Utworzono dnia 09.05.2023

Do matury w Liceum Ogólnokształcącym Specjalnym Przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Antoniewie w 2023r. przystąpiła jedna uczennica.Warto nadmienić,że jest to pierwszy raz kiedy w naszym ośrodku zostaje przeprowadzony egzamin dojrzałości.Natalii w kolejnych etapach matury życzymy powodzenia oraz trzymamy kciuki!!!

"Uwierz,że potrafisz,a już będziesz w połowie drogi"

czytaj dalej... na temat: MATURA 2023

Rajd w Kołaczkowie

Utworzono dnia 08.05.2023

Pogoda w niedziele zachęcała do tego aby pobyć na świeżym powietrzu dlatego też część z Nas uczestniczyła w 42 Pieszym Rajdzie im. Reymonta w Kołaczkowie. Na starcie w Pyzdrach pojawili się przedstawiciele gmin i powiatów z całej wielkopolski. Oprócz przejścia całej trasy musieliśmy  jeszcze po drodze wykonywać różne zadania, między innymi strzelanie z wiatrówki, bieg z przeszkodami i oczywiście konkurs wiedzy o Reymoncie.Po wyczerpującym marszu zwiedzaliśmy izbę pamięci Reymonta w Pałacu, podziwialiśmy broń palną z prywatnych kolekcji członków LOKU.Dziewczyny które zostały w ośrodku równie aktywnie spędziły niedziele na łonie natury.

czytaj dalej... na temat: Rajd w Kołaczkowie

Muzeum Wału Pomorskiego w Wałczu

Utworzono dnia 08.05.2023

Dnia 2 maja pojechaliśmy do Muzeum Wału Pomorskiego w Wałczu. Na miejscu otrzymaliśmy porcje historii podczas wykładu połączonego z warsztatami.Młodzież z błyskiem w oku oraz zaciekawieniem przysłuchiwała się wykładów o wyposażeniu Wojska.

czytaj dalej... na temat: Muzeum Wału Pomorskiego w Wałczu

Biblioteka otwarta na świat

Utworzono dnia 21.04.2023


Biblioteka otwarta na świat. Dnia 18.04.2023 gościliśmy w Bibliotece Pedagogicznej w Wągrowcu. W trakcie spotkania przeprowadzono serię  zajęć edukacyjnych.Realizowano także serię ćwiczeń rozwijających logiczne myślenie - polegających na aktywnej zabawie.Po zajęciach młodzież podzieliła się uwagami i obserwacjami z realizacji Akcji Żonkil, którą zrealizowali w szkole.

czytaj dalej... na temat: Biblioteka otwarta na świat

Życzenia

Utworzono dnia 07.04.2023

Zdrowych, pogodnych
świąt wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie
rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego “Alleluja”

                                                                           życzy Dyrekcja

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć....

czytaj dalej... na temat: Życzenia

Wielkanocna siatkówka

Utworzono dnia 06.04.2023

Wychowankowie grupy III oraz jedna dziewczyna( Weronika) wraz z wychowawcami wzieli udział w dniu 1 kwietnia 2023 roku w I Wielkanocnym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki  w hali widowiskowo- sportowej w Skokach.

 

czytaj dalej... na temat: Wielkanocna siatkówka

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Biuletyn Informacji Publicznej

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 19

W poprzednim tygodniu: 134

W tym miesiącu: 40

W poprzednim miesiącu: 639

Wszystkich: 8686

Facebook

Powiat Wągrowiecki