Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Janusza Korczaka

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Utworzono dnia 22.06.2024

Dobiegł końca kolejny rok, wytężonej pracy, kolejny rok biegu po wiedzę i nowe umiejętności. Nareszcie długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego odpoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym. Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne, pełne niezapomnianych i bezpiecznych wrażeń!

czytaj dalej... na temat: Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Aktywny tydzień

Utworzono dnia 09.06.2024

 Piękna  pogoda sprzyjała aktywnemu  spędzaniu czasu na świeżym powietrzu...

Czytaj dalej...

czytaj dalej... na temat: Aktywny tydzień

Poetyckie popołudnie

Utworzono dnia 09.06.2024
Popołudnie poetyckie z Panią Małgorzatą Osuch- poetką, autorką, redaktorką publikacji, autorką monografii, redaktorką zbiorów poetyckich, mamą przecudownej córki Katarzyny, która umiliła dzisiejsze popołudnie swoim anielskim głosem. Obu Paniom dziękujemy za poetyckie popołudnie.
 
czytaj dalej... na temat: Poetyckie popołudnie

XX Spartakiada

Utworzono dnia 19.05.2024

Koniec maja to co roku czas, kiedy ma miejsce spartakiada powiatowa. W tym roku nasza młodzież pokazała jaką jest silną drużyną która zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej,  w XX Letniej Spartakiadzie LZS w Kobylcu.Zdobyliśmy łącznie 23 medale-7 złotych,10 srebnych i 6 brązowych.Gratulację!

czytaj dalej... na temat: XX Spartakiada

Rajd Reymontowski

Utworzono dnia 19.05.2024

12 maja 2024r.uczestniczyliśmy w rajdzie poświęconemu naszemu Nobliście-Władysławowi Stanisławowi Reymontowi w Kołaczkowie.Rajd rozpoczął się w Pyzdrach tam odbyła się rejestracja uczestników i zebranie wcześniej przygotowanych prac plastycznych.W dalszej części młodzież przeszła do Muzeum Ziemi Pyzdrskiej,gdzie wzieli udział w konkursie wiedzy o życiu i twórczości Reymonta. Następnie spacerem udali się  do Kołaczkowa gdzie po drodze wykonywali konkurencję sportowo-rekreacyjne. Młodzież wywalczyła III miejsce w współzawodnictwie turystycznym powiatów województwa wielkopolskiego.

czytaj dalej... na temat: Rajd Reymontowski

Bierzmowanie

Utworzono dnia 19.05.2024

W dniu 06 maja 2024r. podczas mszy świętej o godz. 18 w parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa w Skokach  młodzież naszego ośrodka przyjeła sakrament bierzmowania. Dziękujemy za przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania ks. Wojciechowi Orzechowskiemu.

czytaj dalej... na temat: Bierzmowanie

Żywa lekcja historii: Konstytucja 3 maja

Utworzono dnia 25.04.2024

W dniu dzisiejszym  z okazji zbliżającej się 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja spotkaliśmy się w auli naszego ośrodka, aby wziąć udział  w żywej lekcji historii przygotowanej z zaangażowaniem przez naszą młodzież,wychowawców panią Izabelę Grzechowiak oraz pana Arkadiusza Różnowskiego. Żywą lekcję historii uświetnił również zespół muzyczny "Cztery struny świata" z I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu któremu bardzo dziękujemy.

czytaj dalej... na temat: Żywa lekcja historii: Konstytucja 3 maja

Wielkanoc

Utworzono dnia 29.03.2024

Zdrowych, pogodnych
świąt wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie
rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego “Alleluja”

                                                                           życzy Dyrekcja

 

czytaj dalej... na temat: Wielkanoc

Wielkanocne śniadanie

Utworzono dnia 23.03.2024

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne,dlatego też dzisiaj odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne.Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym chrześcijańskim świętem, które ma przypominać nam o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.To czas, kiedy spotykamy się z bliskimi przy świątecznym stole suto zastawionym jedzeniem tak jak czynili również nasi przodkowie. Dzieląc się z naszymi wychowankami tą wiedzą w dniu dzisiejszym zorganizowaliśmy spotkanie na wzór stołu wielkanocnego i zasiedliśmy do niego wspólnie. Wkrótce nasi podopieczni wyjeżdżają do domów rodzinnych na przepustki wielkanocne zatem przed ich wyjazdami mieliśmy czas na wspólne celebrowanie Wielkanocy przy suto zakrytym stole. Był to czas cudownie spędzony.

czytaj dalej... na temat: Wielkanocne śniadanie

Steel Run Rogoźno

Utworzono dnia 23.03.2024

W niedzielny  poranek reprezentacja naszego ośrodka z wychowawcą panem Arturem Glapą wyruszyła do Rogoźna aby wziąć udział w charytatywnym biegu Steel Run Rogoźno. Pomimo ochłodzenia, chłopcy zajęli wysokie miejsca w biegu na 5 km, z czego się bardzo cieszymy, tym bardziej, że impreza miała charakter charytatywny - wsparcie hospicjum w Wągrowcu.

Więcej informacji poniżej:

https://www.facebook.com/profile.php?id=61555749242481&locale=pl_PL

czytaj dalej... na temat: Steel Run Rogoźno

XVIII Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumeckiej

Utworzono dnia 23.03.2024

Dnia 15 marca 2024r. w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbył się powiatowy etap  XVIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im.Elżbiety Połczyńskiej.Nasz ośrodek reprezentowało trzech uczniów których do konkursu przygotowała pani Sylwia Widzińska.Niezmiernie cieszy nas fakt,że uczennica naszego liceum Jagoda Karpińska zajeła II miejsce w etapie powiatowym XVIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej.Brawo Jagoda! Dziękujemy również pani Sylwii za przygotowanie uczniów.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem poniżej:

https://www.wagrowiec.pl/541,aktualnosci?tresc=20877&fbclid=IwAR08xGXVYJf4bhFZMnYUo8f1ukjbITSENCxwOlKCQE7YP7XACsz5jHxYHuY

czytaj dalej... na temat: XVIII Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumeckiej

Zwycięzcy I Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Złotowskiego!

Utworzono dnia 10.03.2024
5 marca 2024 roku,z samego rana nasza antoniewska drużyna pod opieką p.wicedyrektor Patrycji Kaźmierczak oraz p.Michała Matusiaka wyruszyła do Jastrowia.Hala sportowa w Jastrowiu stała się areną rywalizacji  oraz wspaniałej zabawy podczas pierwszego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Złotowskiego. Zawody skierowane były do wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych oraz młodzieżowych ośrodków socjoterapii, zgromadziły zespoły z różnych miejscowości, tworząc atmosferę sportowej ekscytacji i współzawodnictwa.W rywalizacji wzięły udział drużyny reprezentujące Jastrowie,Białą, Czaplinek, Samostrzel oraz Kruszwicę, które zaprezentowały nie tylko swoje umiejętności sportowe, ale także determinację i zaangażowanie.Po intensywnych zmaganiach trumfowała NASZA drużyna zdobywając główne trofeum.Bardzo dziękujemy i gratulujemy organizatorom oraz innym drużynom biorącym udział w zawodach!
 
 
czytaj dalej... na temat: Zwycięzcy I Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Złotowskiego!

Dyskoteka

Utworzono dnia 15.02.2024

Ferie tuż tuż więc  wychowankowie  kończą pierwsze półrocze dyskoteką. Celem zabawy była integracja, a także organizacja wspólnego czasu wolnego oraz oderwanie się od codzienności. Impreza była bardzo udana, zorganizowany był też poczęstunek. Organizatorzy  Samorząd Wychowanków oraz Pani Kasia i Natalia  oraz Dj-Bogusz zadbali o dobry nastrój oraz dobrą muzykę.

czytaj dalej... na temat: Dyskoteka

XXI Zimowa Powiatowa Spartakiada LZS

Utworzono dnia 15.02.2024

W dniu 04 lutego 2024r. w Gołańczy odbyła się XXI Zimowa  Powiatowa Spartakiada LZS o Puchar Starosty Wągrowieckiego. Celem zawodów było propagowanie sportu wśród młodzieży, krzewienie sportowej rywalizacji w duchu zasad " fair play" oraz wyłonienie najlepszej drużyny. Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowej postawy i życzymy dalszych sukcesów!

 

czytaj dalej... na temat: XXI Zimowa Powiatowa Spartakiada LZS

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Biuletyn Informacji Publicznej

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 12

W poprzednim tygodniu: 133

W tym miesiącu: 405

W poprzednim miesiącu: 714

Wszystkich: 15219

Facebook

Powiat Wągrowiecki

Filmiki