Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Janusza Korczaka

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Bierzmowanie

Utworzono dnia 23.05.2023

W dniu 10 maja 2023r. podczas mszy świętej o godz. 18 w parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa w Skokach część młodzieży naszego ośrodka otrzymała sakrament bierzmowania  z rąk Ks. Bpa Radosława Orchowicza. Dziękujemy za przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania ks. Wojciechowi Orzechowskiemu.

czytaj dalej... na temat: Bierzmowanie

MATURA 2023

Utworzono dnia 09.05.2023

Do matury w Liceum Ogólnokształcącym Specjalnym Przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Antoniewie w 2023r. przystąpiła jedna uczennica.Warto nadmienić,że jest to pierwszy raz kiedy w naszym ośrodku zostaje przeprowadzony egzamin dojrzałości.Natalii w kolejnych etapach matury życzymy powodzenia oraz trzymamy kciuki!!!

"Uwierz,że potrafisz,a już będziesz w połowie drogi"

czytaj dalej... na temat: MATURA 2023

Rajd w Kołaczkowie

Utworzono dnia 08.05.2023

Pogoda w niedziele zachęcała do tego aby pobyć na świeżym powietrzu dlatego też część z Nas uczestniczyła w 42 Pieszym Rajdzie im. Reymonta w Kołaczkowie. Na starcie w Pyzdrach pojawili się przedstawiciele gmin i powiatów z całej wielkopolski. Oprócz przejścia całej trasy musieliśmy  jeszcze po drodze wykonywać różne zadania, między innymi strzelanie z wiatrówki, bieg z przeszkodami i oczywiście konkurs wiedzy o Reymoncie.Po wyczerpującym marszu zwiedzaliśmy izbę pamięci Reymonta w Pałacu, podziwialiśmy broń palną z prywatnych kolekcji członków LOKU.Dziewczyny które zostały w ośrodku równie aktywnie spędziły niedziele na łonie natury.

czytaj dalej... na temat: Rajd w Kołaczkowie

Muzeum Wału Pomorskiego w Wałczu

Utworzono dnia 08.05.2023

Dnia 2 maja pojechaliśmy do Muzeum Wału Pomorskiego w Wałczu. Na miejscu otrzymaliśmy porcje historii podczas wykładu połączonego z warsztatami.Młodzież z błyskiem w oku oraz zaciekawieniem przysłuchiwała się wykładów o wyposażeniu Wojska.

czytaj dalej... na temat: Muzeum Wału Pomorskiego w Wałczu

Biblioteka otwarta na świat

Utworzono dnia 21.04.2023


Biblioteka otwarta na świat. Dnia 18.04.2023 gościliśmy w Bibliotece Pedagogicznej w Wągrowcu. W trakcie spotkania przeprowadzono serię  zajęć edukacyjnych.Realizowano także serię ćwiczeń rozwijających logiczne myślenie - polegających na aktywnej zabawie.Po zajęciach młodzież podzieliła się uwagami i obserwacjami z realizacji Akcji Żonkil, którą zrealizowali w szkole.

czytaj dalej... na temat: Biblioteka otwarta na świat

Życzenia

Utworzono dnia 07.04.2023

Zdrowych, pogodnych
świąt wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie
rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego “Alleluja”

                                                                           życzy Dyrekcja

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć....

czytaj dalej... na temat: Życzenia

Wielkanocna siatkówka

Utworzono dnia 06.04.2023

Wychowankowie grupy III oraz jedna dziewczyna( Weronika) wraz z wychowawcami wzieli udział w dniu 1 kwietnia 2023 roku w I Wielkanocnym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki  w hali widowiskowo- sportowej w Skokach.

 

czytaj dalej... na temat: Wielkanocna siatkówka

Taką mamy zdolną młodzież

Utworzono dnia 26.03.2023

„ Między wierszami 2023”
XVI Powiatowy Turniej Recytatorski „ Między wierszami 2023” odbył się 25 marca b.r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu. Uczestnicy konkursu, uczniowie szkół ponadpodstawowych recytowali jeden wybrany wierz autorstwa współczesnego poety polskiego, który został opublikowany po raz pierwszy po 1945 roku.

czytaj dalej... na temat: Taką mamy zdolną młodzież

Nasz pomysł na ochronę środowiska

Utworzono dnia 26.03.2023

Uczennice MOW wzięły udział w konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska”, VIII edycja „ Grasz – dbasz o środowisko”. Organizatorem konkursu jest Departament Korzystania i Informacji o Środowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

czytaj dalej... na temat: Nasz pomysł na ochronę środowiska

Pierwszy Dzień Wiosny z Aleksandrem Dobą

Utworzono dnia 26.03.2023

Nietypowo spędziła pierwszy dzień wiosny młodzież z klasy I liceum. Uczniowie wzięli udział w szeregu zajęć w Bibliotece Pedagogicznej, których motywem przewodnim były podróże Aleksandra Doby.

czytaj dalej... na temat: Pierwszy Dzień Wiosny z Aleksandrem Dobą

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Biuletyn Informacji Publicznej

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 81

W poprzednim tygodniu: 158

W tym miesiącu: 480

W poprzednim miesiącu: 690

Wszystkich: 11810

Facebook

Powiat Wągrowiecki

Filmiki