Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Janusza Korczaka

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Wycieczka do Biskupina

Utworzono dnia 05.10.2023

Grupa wychowanków z naszego Ośrodka wzięła udział w festynie archeologicznym w Biskupinie.Wśród wielu ciekawych warsztatów i wykładów były m.in. hippomancja, bitwa wojów wczesnośredniowiecznych, mit o założeniu Rzymu i wiele innych. Młodzież uczestniczyła również w zajęciach archeologicznych.Oprócz zajęć związanych z tematyką festynu uczniowie obejrzeli obozowisko łowców i zbieraczy, osadę pierwszych rolników, czy wioskę piastowską. Pogoda nam sprzyjała więc humory i apatyt były wyśmienite. Szkoda, że czas tak szybko mija i trzeba było wracać.

czytaj dalej... na temat: Wycieczka do Biskupina

Spotkanie integracyjne

Utworzono dnia 02.10.2023

W dniu dzisiejszym gościliśmy podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wągrowca.Czas upłynął w cudownej atmosferze.Czekamy na kolejne spotkanie.

czytaj dalej... na temat: Spotkanie integracyjne

"Mickiewiczowskim Szlakiem"

Utworzono dnia 05.10.2023

W sobotę, 30 września odbył się XLI Rajd rowerowo pieszy "Mickiewiczowskim Szlakiem". Uczniowie spotkali się o godzinie 9:00 na płycie boiska Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach, by wspólnie wyruszyć w trasę do Objezierza.Meta Rajdu była wyznaczona na terenie Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu w parku przed Pałacem. Tam też odbyły się różne konkurencje przygotowane przez gospodarzy mety, a uczniowie, którzy wzięli udział w wydarzeniu mogli skosztować pyszności, z których słynie szkoła w Objezierzu. Na wygranych w konkurencjach przygotowanych przez gospodarzy mety czekały puchary i dyplomy.

czytaj dalej... na temat: "Mickiewiczowskim Szlakiem"

Gra plenerowa

Utworzono dnia 02.10.2023

Zabawa plenerowa podsumowująca I etap projektu edukacyjnego "Bliżej Mickiewicza" za nami. Młodzież 26.09.2023r. brała udział w różnorodnych zadaniach: takich jak układanie puzzli, przenoszenie fasolki, rozwiązywanie krzyżówki, recytowanie utworów A.Mickiewicza, przejazd żółwim tempem na rowerze.Wyniki będą ogłoszone wkrótce. Również w ramach tego projektu odbył się konkurs plastyczny pt."Bohaterowie utworów A.Mickiewicza".

czytaj dalej... na temat: Gra plenerowa

Pracownia gastronomiczna

Utworzono dnia 24.09.2023

Dzisiaj mała relacja z naszej pracowni gastronomicznej....

czytaj dalej... na temat: Pracownia gastronomiczna

Rozpoczęcie roku szkolnego

Utworzono dnia 04.09.2023

Rok szkolny 2023/2024 uroczyście rozpoczęty

Chcielibyśmy życzyć wszystkim uczniom owocnej i pełnej sukcesów nauki, byście z radością i zapałem odkrywali nową wiedzę. Nauczycielom życzymy cierpliwości, inspiracji i satysfakcji z pracy z młodzieżą. Rodzicom życzymy natomiast dumy z osiągnięć swoich dzieci.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! 

czytaj dalej... na temat: Rozpoczęcie roku szkolnego

Zakończenie roku

Utworzono dnia 23.06.2023

Dobiegł końca kolejny rok, wytężonej pracy, kolejny rok biegu po wiedzę i nowe umiejętności. Nareszcie długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego odpoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym. Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne, pełne niezapomnianych i bezpiecznych wrażeń!

czytaj dalej... na temat: Zakończenie roku

Dzień Patrona

Utworzono dnia 12.06.2023

„Jesteśmy braćmi jednej ziemi”
Kolejny już raz obchodziliśmy w naszej placówce Dzień Patrona. To już  od 31 maja 1972 roku patronem naszej placówki jest Janusz Korczak. Ten wielki człowiek, który znany jest w świecie jako Janusz Korczak, tak naprawdę nazywał się Henryk Goldszmit. O Januszu Korczaku i jego służbie na rzecz dzieci powiedziano już wiele i dlatego  historię i dzieło Jego życia narratorzy : Laura Wójcicka, Marysia Kolasińska i Piotr Mach przekazali w pigułce, a recytatorzy : Karina Nowak i Paulina Walczak pięknie wydeklamowali  „Pieśń o Januszu Korczaku ”Małgorzaty Sawickiej i „Kartka z dziennika Akcji” Władysława Szlengiela. Chcieliśmy, aby to nasze spotkanie nie było tylko kolejną akademią ku czci, ale aby stało się okazją do zastanowienia się nad wartościami, które wyznawał Janusz Korczak.

czytaj dalej... na temat: Dzień Patrona

V edycja akcji "Jak nie czytam, jak czytam"

Utworzono dnia 12.06.2023

7 czerwca kilkaset tysięcy dzieci, nastolatków z całej Polski jak i również młodzież naszego ośrodka wzieła udział w V edycji akcji " Jak nie czytam, jak czytam" Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania.Sprawienie,by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą,lecz z czymś przyjemnym,ze spokojem,z wolnym czasem i rozrywką.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

czytaj dalej... na temat: V edycja akcji "Jak nie czytam, jak czytam"

Dzień Dziecka

Utworzono dnia 04.06.2023

W Dzień Dziecka radość niechaj króluje,

Uśmiech na twarzy zawsze niech gości.

Niech marzenia spełniają się wszystkie,

A serce niech zawsze pełne będzie szczęścia.

Zapraszamy do galerii zdjęć.....

czytaj dalej... na temat: Dzień Dziecka

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Biuletyn Informacji Publicznej

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 26

W poprzednim tygodniu: 188

W tym miesiącu: 435

W poprzednim miesiącu: 726

Wszystkich: 14535

Facebook

Powiat Wągrowiecki

Filmiki